Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı çeşitli sebeplerle memelerinde sarkma olan kişilere yapılan operasyondur.

Memeler neden sarkar?

Memeler değişik nedenlerle sarkabilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo alıp vermeler, emzirme ve yerçekimi etkisine bağlı olarak meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sorun meme dokusuna, deriye ya da her ikisine birden ait olabilir. Sonuçta adeta sönmüş balon görünümünde memeler ortaya çıkabilir.

Meme dikleştirme operasyonu öncesinde neler yapılır?

Meme dikleştirme operasyonuna karar verdiğinizde öncelikle operasyon geçirmenize engel bir sağlık sorununuz olup olmadığını araştırmak için bazı tahlil ve tetkikler yapılır. Bunlarda problem çıkmaz ise operasyona karar verilir. Hastalarımızdan kan sulandırıcı ilaçları en az 1 hafta önce kesmelerini, sigara ve alkolü azaltmalarını hatta mümkünse tamamen bırakmalarını istiyoruz.

Meme dikleştirme operasyonunda neler yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı mevcut memenin büyüklüğüne, sarkma miktarına, deri fazlalığı olup olmadığına ve kişinin iz beklentisine uygun olarak planlanır. Meme dikleştirme operasyonunda sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir,varsa fazla deri çıkartılır, meme başı olması gereken yere getirtilir.

Meme dikleştirme operasyonunda nasıl bir anestezi uygulanır?

Meme dikleştirme operasyonu kişiye yapılacak işlemin büyüklüğüne göre sedasyon altında (hafif uyku hali) veya genel anestezi altında (tam uyku hali) yapılır.

Meme dikleştirme operasyonundan sonra çok iz kalır mı?

Meme dikleştirme operasyonlarından sonra meme başı çevresinde, bazen de uygulanan dikleştirme işlemine göre meme altında izler kalır. Bu izler zamanla cilt rengini alır ve belirginliği fazla olmaz.

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 1,5-2 saat sürer. Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır.

İlgili Makaleler

Meme Küçültme, Büyütme Ameliyatları

Meme küçültme, büyütme ameliyatları

3788 Kez izlendi

Art Tv Uzmanına Sor Programı- Psikiyatrist & Psikoterapist U...

Art Tv Uzmanına Sor Programı AKDENİZ RADYO TELEVİZYON'da

3207 Kez izlendi

22 TEMMUZ 2014 UZMANINA SOR BÖLÜM2

Genel anestezi altında diş tedavileri

3141 Kez izlendi

AKDENİZ TV UZMANINA SOR

AKDENİZ TV UZMANINA SOR DİYETİSYEN BETÜL (AY) YILMAZ

3106 Kez izlendi

Paylaş

Sibel Atalay International Clinic

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve 2 daha

Sabit hat: 00905326468677
E-posta: opdrsibelatalay@outlook.com


Fener Mh. Falez Cd. No:1/8 Muratpaşa