Alın Estetiği

Alın estetiği alındaki kırışıklıkların giderilmesi, çöküklüklerin doldurulması ve kaşlardaki düşmenin düzeltilmesi için yapılan işlemlerdir.

Alın Estetiğine ne zaman ihtiyaç duyulur?

Konuşurken, gülerken, ağlarken kısaca günlük yaşantımızda, her anımızda yüzümüzde mimikler ve kırışıklıklar oluşur. Alın bölgemizde mimiklerde oluşan kırışıkların fazla olması ve alın derisindeki çizgilerin belirginleşmesi durumunda alın estetiğine ihtiyaç duyulur.

Alın Estetiğinde alın kırışıklıkları nasıl giderilir?

Alın estetiğinde; alın derisinde fazlalık yoksa ve kişi mimik yapmadığında alın çizgileri belirgin değilse ilk planda operasyon düşünülmez. Kırışıklık giderici enjeksiyonlarla alındaki çizgilenmeler giderilir, kaşlar kaldırılır.

Bazı kişilerde alında deri fazlalığı vardır, çizgiler çok derindir. Bu durumda saçlı deri sınırından veya saçlı derinin 5 cm ilerisinde saçlı deri içerisinden yapılan kesilerle alın derisine germe yapılır. Alın germe operasyonu ile deri fazlalıkları alınır, kırışıklılar giderilir.

Alın germe operasyonu uygun hastalarda endoskopik olarak da yapılabilir. Endoskopik alın germe operasyonunda saçlı deri içerisinde 1-2 cm lik kesiler yapılarak alın cildi saçlı deriye doğru gerdirilir, kaşlar kaldırılır ve kırışıklıklar giderilir.

Alın Germe operasyonu ne kadar sürer?

Alın germe operasyonları yaklaşık 1-3 saat sürer.

Alın Germe operasyonundan sonra ne kadar sürede iyileşme olur?

Alın germe operasyonlarından sonra 7-10 gün süren şişlik ve morluklar olur. Eğer dikiş yapılmışsa dikişler 10. günde alınır.

Alın Germe operasyonlarından sonra iz kalır mı?

Alın germe operasyonu saçlı deri sınırından veya saçlı derinin içerisinden yapılan klasik kesilerle yapılmışsa önceleri kırmızı bir iz olur ama zamanla yara iyileşme süreci tamamlandıkça iz deri rengini alır ve belirginliği azalır. Endoskopik alın germe operasyonlarında kesiler daha az olduğu için izler de belirgin olarak daha azdır.

İlgili Makaleler

Meme Küçültme, Büyütme Ameliyatları

Meme küçültme, büyütme ameliyatları

3788 Kez izlendi

Art Tv Uzmanına Sor Programı- Psikiyatrist & Psikoterapist U...

Art Tv Uzmanına Sor Programı AKDENİZ RADYO TELEVİZYON'da

3207 Kez izlendi

22 TEMMUZ 2014 UZMANINA SOR BÖLÜM2

Genel anestezi altında diş tedavileri

3141 Kez izlendi

AKDENİZ TV UZMANINA SOR

AKDENİZ TV UZMANINA SOR DİYETİSYEN BETÜL (AY) YILMAZ

3106 Kez izlendi

Paylaş

Sibel Atalay International Clinic

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve 2 daha

Sabit hat: 00905326468677
E-posta: opdrsibelatalay@outlook.com


Fener Mh. Falez Cd. No:1/8 Muratpaşa